Forum shoqeror


  Guret e shtepise sime (1985)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Guret e shtepise sime (1985) Empty Guret e shtepise sime (1985)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jul 06, 2013 4:25 am
  Regjia:
  Dhimiter Anagnosti

  Skenari:
  Dhimiter Anagnosti

  Muzika:
  Kujtim Laro

  Lozin aktoret:
  Roza Anagnosti , Spiro Duni , Birce Hasko , Vangjel Heba , Bujar Lako , Liza Laska
  Nikolla Llambro , Robert Ndrenika , Luftar Pajo , Xhemil Tagani , Margarita Xhepa.

  Permbajtja:
  Lufta e Dyte Boterore… Brigjet jugore te Shqiperise. Ngjarjet fillojne fill pas luftes Italo – Greke dhe mbarojne me kapitullimin e Italise fashiste dhe pushtimin e Shqiperise nga Gjemanes Naziste. Italianet shperngulin fshatin sepse e akuzojne se i japin sinjale grekeve. Heroizmi i fshatareve si mesuesi, dr. Leka, Seo etj., eshte tema kryesore e filmit.

  Guret e shtepise sime (1985) Guret_10   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:39 am