Forum shoqeror


  Nusja dhe shtetrrethimi (1978)

  Share
  avatar
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 49
  Location : Greqi

  Nusja dhe shtetrrethimi (1978)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jul 06, 2013 5:35 am  Regjizor:Ibrahim Muco, Kristaq Mitro (1978)
  Skenari:

  Lozin Aktoret:
  Rajmonda Bullku,Llazi Sërbo,Thimi Filipi  Permbajtja:
  Shpresa shkon ne nje shtepi bashkepunetoresh te fashizmit per te shitur qendizma, dhe kryen nje atentat te rendesishem. Pas kesaj i duhet te dale ne ilegalitet e veshur si nuse. Per kete ajo ndihmohet nga shoket me te cilet ka bashkepunuar per atentatin. Keshtu Shpresa shpeton nga shtetrrethimi.

   Ora është Tue Sep 25, 2018 1:04 pm