Forum shoqeror


  Dasma e Sakos (1998)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Dasma e Sakos (1998) Empty Dasma e Sakos (1998)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jul 06, 2013 6:39 am  Regjia: Vladimir Prifti
  Skenari: Vath Koreshi
  Muzika: Aleksandër Peçi

  Lozin Aktoret:
  Elvira Diamanti
  Agim Qirjaqi
  Ndriçim Xhepa
  Xhevdet Ferri
  Tinka Kurti

  Dasma e Sakos (1998) Dasma_11

  Permbajtja:
  Ngjarjet e Dasmes se Sakos vijne permes mjegullash mesjetare ne nje qytet fantozmagorik. Nen catite e gurta dhe muret keshtjellore, ndodhin drama te medha. Nje perzjerje e trembshme gjerash te egra me te brishta, urrejtjesh me dashurite, vdekjesh me riperteritje. Metaforat marrin te thone se shperdorimi i pushtetit ka thelb te njejte por shfaqje te ndryshme. Ne te gjitha rastet aspirata e vetme e njeriut eshte liria dhe nje jete me dinjitet te vertete njerezor.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:49 pm