Forum shoqeror


  Flaka e Maleve (1982)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Flaka e Maleve (1982) Empty Flaka e Maleve (1982)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jul 06, 2013 11:05 am  Regjisori: Vladimir Kasa
  Skenari: Vangjel Leka
  Operator: Ilir Kasneci
  Operator zëri: Bardhyl Xhani
  Piktor: Rexhep Aliaj
  Konsulent: Zihni Haskaj
  Kompozitor: Çesk Zadeja

  Lozin Aktoret:
  Ndrek Luca...Mark Sokoli,zejtani
  Lec Bushati...Kol Marashi
  Gjon Kola...Binaku
  Bruno Shllaku...Ndueja
  Ymer Bala...Toma
  Rozeta Skëndaj...Delina
  Bep Shiroka...Valiu
  Kolë Kaftalli...Halili
  Nefail Piraniqi...Konsulli i Malit të zi
  Vangjel Heba...Luigj Gurakuqi
  Ndoc Cefa
  Agron Dizdari
  Antoneta Fishta
  Donika Franja
  Paskualina Gruda
  Viktor Bruçeti
  Esat Kola
  Gjergj Luca
  Enver Hyseni
  Ndrek Prela
  Sokol Progri
  Ramiz Rama
  Merita Smaja
  Tonin Ujka

  Flaka e Maleve (1982) Flaka_10

  Permbajtja:
  Ngjarjet zhvillohen ne vitet 1910-1912, gjate kryengritjeve te armatosura kunder pushtuesve osmane dhe shovinisteve fqinje qe donin te synonin copetimin e Shqiperise.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:20 am