Forum shoqeror


  Bardhe e zi (1991)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Bardhe e zi (1991) Empty Bardhe e zi (1991)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jul 06, 2013 12:23 pm  Rregjizor:Gjergj Xhuvani
  Skenari:Gjergj Xhuvani

  Lozin Aktoret:
  Petrit Malaj, Gëzim Rudi, Luiza Xhuvani

  Bardhe e zi (1991) Bardhe e zi (1991)

  Permbajtja:
  Nje zyrtar i larte partie dhe nje mjek qe punon ne nje fshat te thelle malor, marrin lajmin e vdekjes se mikut te tyre te femijerise. Te dy, vec e vec, nisen per ne varrim. Veshtiresite qe ndeshin gjate rruges, kujtimet e secilit dhe takimi mes tyre, zbulojne karakteret dhe transformimet qe kane ndodhur per shkak te psikologjise se tyre, respektivisht ajo e nje karrieristi dhe ajo e nje njeriu qe perpiqet te jete me human.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am