Forum shoqeror


  Dasem e Cuditshme (1986)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Dasem e Cuditshme (1986) Empty Dasem e Cuditshme (1986)

  Mesazh  web-shqip prej Sat Jul 06, 2013 1:54 pm  Regjia: Easat Ibro
  Skenari: Valter File, Esat Ibro
  Muzika: Spartak Tili
  Bashkëpunëtorë: Spartak Papadhimitri, Azis Karalliu, Zhaneta Kosturi, Ilir Gjata

  Lozin Aktoret:
  Dhimitër Orgocka, Marta Burda, Pranvera Lumani, Guri Koçi, Marko Bitraku, Perika Gjezi, Ilir Hunçi, Sotiraq Bratko, Pandi Raidhi, Stavri Shkurti, Dhorkë Orgocka

  Dasem e Cuditshme (1986) Dasem e Cuditshme (1986)

  Permbajtja:
  1943…Ne frymen e fundit, partizani Gani u kerkon shokeve te sigurohen qe vajza e tij Sherka te martohet ne daten e caktuar. Por kur fillon dasma, ata zbulojne qe dhenderi eshte bashkepunetor me pushtuesit. Sherka vendos te anulloje dasmen dhe bashkohet me shoket e te atit ne luften per liri.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:51 pm