Forum shoqeror


  Pylli i lirise (1976)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Pylli i lirise (1976) Empty Pylli i lirise (1976)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jul 14, 2013 1:44 pm
  Pylli i lirise (1976) Pylli_10

  Rregjizor:
  Gezim Erebara

  Skenarist:
  Kico Blushi

  Lozin Aktoret:

  Alfred Bualoti ... Valash Zaka
  Reshat Arbana ... Kovi
  Margarita Xhepa ... Katerina Zeka
  Dhimitra Plasari ... Lena
  Ndrek Luca ... Lano Shllapi
  Minella Borova ... Llazi Terbufi
  Demir Hyskja ... Ibrahim beu
  Lufti Hoxha ... Naumi
  Lazer Filipi ... Theodhori
  Andon Qesari ... Ballist

  Permbajtja:
  Vitet e luftes. Vlash Zaka jeton duke kapur kuaj te eger. I vellai partizan ka vrare nje spiun te Italianeve, keshtu qe edhe Vlashi eshte ne survejim te plote. Vlashi jeton nen syrin e spiunit Lami dhe te tregetarit Ibrahim Beu qe vjen te mbledhe kuajt e eger. Por ndihmohet nga xha Kovi, Thimi e Lena. Vlashi e Lena dalin partizane.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:15 am