Forum shoqeror


  Vitet e pritjes (1989)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Vitet e pritjes (1989) Empty Vitet e pritjes (1989)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jul 14, 2013 2:06 pm  Regjia: Esat Musliu
  Skenari: Teodor Laço, E. Musliu
  Muzika: Limoz Disdari

  Lozin Aktoret:
  Xhevdet Ferri ... Gjon Kodri
  Marjeta Ljarja ... Nërënxa, motra e Helenës
  Rajmonda Bulku ... Magda, gruaja e emigrantit nga Alaska
  Rozeta Ferri ... Helena
  Stavri Shkurti ... fajdexhiu, Filipi
  Sheri Mita ... tregëtari, Qëndro Bukhudhra
  Margarita Xhepa ... nëna e Helenës
  Birçe Hasko ... xha Rufeti
  Vasjan Lame ... Seko, i gjymtuari nga Alaska
  Artur Gorishti ... Leko
  Merita Gjyriqi ...
  Ilia Shyti ... gjyshi i Gjonit
  Donald Kokona ... Gjoni i vogël
  Ariola Rrenja ...
  Drita Haxhiraj ...
  Rajmonda Aleksi ... motra e Gjonit
  Marika Kallamata...
  Marta Burda ...

  Vitet e pritjes (1989) Vitet_10

  Permbajtja:
  Mesi i viteve ’20. Jano Kodri kthehet nga Amerika por e ka te pamundur te integrohet perseri ne jete. Te gjithe e pyesin per emigrante te tjere qe nuk kane me lidhje me familjet, por Jano rri i heshtur dhe nuk eshte ne gjendje te komunikoje me te tjeret qe e rrethojne.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:20 am