Forum shoqeror


  Dimri i fundit (1976)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Dimri i fundit (1976) Empty Dimri i fundit (1976)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jul 15, 2013 1:35 am  Rregjizor:Kristaq Mitro, Ibrahim Muçaj
  Skenari:Anastas Kondo , Nexhati Tafa

  Lozin Aktoret:
  Liza Laska ... Mara
  Margarita Xhepa ... Shano
  Dhimitra Plasari ... Lulja
  Rajmonda Bullku ... Pranvera
  Agim Qirjaqi ... Komandanti gjerman
  Gulielm Radoja ... Oficeri gjerman

  Dimri i fundit (1976) Dimri_10

  Permbajtja:
  Gjermanet vijne mes bores dhe dimrit. Ne fshat mbeten vetem grate, te cilat luftojne deri sa partizanet e plagosur, te strehuar ne fshat, te terhiqen me thelle dhe bora te mbuloje gjurmet. Balle per balle me gjermanet dhe nen kontrollin e tyre, grate e fshatit, te udhehequra nga nene Shano dhe nene Mara, nisen ne grumbull per te bere dru, por ne te vertete arrijne me buke dhe ushqime te partizanet.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:40 am