Forum shoqeror


  Nga mesi i erresires (1978)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Nga mesi i erresires (1978) Empty Nga mesi i erresires (1978)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jul 15, 2013 7:02 am  Regjisor: Kristaq Dhamo,
  Skenari: Vath Koreshi, Neshat Tozaj
  Producent: Kinostudio "Shqipëria e Re"
  Muzika: Kujtim Laro

  Lozin Aktoret:
  Krenar Arifi (Petriti)
  Perika Gjezi (Gjergji)
  Zhani Zicishti (Jani)
  Tonin Ujka
  Ndrek Luca -- (Meti)
  Enver Dauti -- (minister i brendshem)
  Albert Verria -- (Ibishi)
  Reshat Arbana (Ugolini)
  Fitim Makashi (togeri)
  Ilia Shyti (Murdari)
  Mirush Kabashi (Arifi)
  Liza Hajati (Gabriela)
  Anton Pilo
  Theofil Haxhijani
  Ferdinand Radi

  Nga mesi i erresires (1978) Nga mesi i erresires (1978)

  Permbajtja:
  Petriti hyn si pastrues ne Ministrine e Brendeshme. Djaloshi i ri zbulon shume te fshehta te ketyre korridoreve dhe te bashkepunetoreve te fashizmit. Ai kerkon te largohet, por njihet me Gjergjin, nje ilegal qe i kerkon te vazhdoje te punoje me durim. Plot ankth dhe kurajo ai indihmon ilegalet per te rrembyer nje arkiv te rendesishem.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:21 am