Forum shoqeror


  Duheli i Heshtur (1967)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Duheli i Heshtur (1967) Empty Duheli i Heshtur (1967)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jul 15, 2013 10:21 am
  Duheli i Heshtur (1967) Duel i heshtur


  Rregjizor:
  Dhimiter Anagnosti
  Skenari:
  Nasho Jorgaqi

  Lozin Aktoret:

  Rikard Ljarja ... Skender Guri
  Ndrek Luca ... Kapter Rahmiu
  Reshat Arbana ... Islami
  Bujar Kapexhiu ... Bepini
  Injac Saraci
  Fitim Makashi
  Eglantina Kume
  Avzi Hoxha
  Xh. Sharra
  L. Deda
  N. Balla
  Dh Tani

  Permbajtja:
  Dy persona, kapter Rahmiu dhe Islami, rrembejne nje anije ushtarake per te emigruar ne Itali. Ata luftojne me marinarin Skender Guri, i cili perleshet me ata dhe arrin ta ktheje anijen perseri ne Shqiperi.   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:15 am