Forum shoqeror


  Ne dhe Lenini (2008)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ne dhe Lenini (2008) Empty Ne dhe Lenini (2008)

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jul 16, 2013 11:58 am  Rregjizor:Saimir Kombaro
  Skenari:Ruzhdi Pulaha  Lozin Aktoret:
  Leon Cino ... Gazi
  Elvira Diamanti ... Drejtoresha
  Lazer Filipi ... Llazari
  Mirush Kabashi ... Zimo
  Tinka Kurti ... Kristina
  Mehdi Malka ... Emili
  Robert Ndrenika ... Zeneli
  Hajrie Rondo ... Semi
  Margarita Xhepa ... Beti
  Alfred Zeneli ... Fredi

  Ne dhe Lenini (2008) Ne dhe Lenini (2008)

  Permbajtja:
  Historia me skenar të Ruzhdi Pulaha na çon në një azil dhe tek disa personazhe që do të zbulojnë raportet e këtij me të kaluarën e diktaturës, me komunizmin dhe socializmin, por në një formë tragjikomike.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am