Forum shoqeror


  Ne fillim te veres (1975)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ne fillim te veres (1975) Empty Ne fillim te veres (1975)

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jul 16, 2013 1:24 pm  Regjia : Gëzim Erebara
  Skenari : Peçi Dado
  Muzika : Kujtim Laro

  Lozin Aktoret:
  Aleksandër Prosi ... Jaho Labi (as Sandër Prosi)
  Astrit Çerma ... Shpëtimi
  Demir Hyskja ... Mali
  Agim Shuke ... Sandri
  Gulielm Radoja ... Tenente Gurabardhi
  Ndrek Luca ... gjeneral Piçioni
  Sheri Mita ... major Bertini
  Minella Borova ... Fumagali
  Miriana Deti ... Françeska
  Albert Verria ... Kaporal Pelegrini
  Bujar Lako ... Misto
  Tinka Kurti ... Nëna E Verës
  Andon Qesari ... Oficer I SIMIT
  Besa Imami ... Nëna
  Lazër Filipi ... Pronari i letrës

  Ne fillim te veres (1975) Ne fillim te veres(1975)

  Permbajtja:
  Viti ‘42. Ne nje qytet bregdetar, behen planet dhe penetrimet e illegaleve per te hedhur ne ere nje depo ushtarake me municione. Fshatari Jaho Labi, qe hyn ne pune si hamall dhe vajza e Riza Korres, Vera, te cilen i ati kerkon ta mbaje te mbyllur, lidhen me njerezit e levizjes komuniste, ndersa toger Gurabardhi qe ka punuar prane Italianeve e ndihmon te gjithe grupin te arrije qellimin.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:50 pm