Forum shoqeror


  Radiostacioni (1979)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Radiostacioni (1979) Empty Radiostacioni (1979)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 17, 2013 3:47 am  Radiostacioni (1979) Radiostacioni (1979)

  Rregjia:
  Rikard Ljarja

  Skenari:
  Ismail Kadare

  Lozin Aktoret:

  Birce Hasko , Adrian Hoxha , Rikard Ljarja , Pavlina Mani , Agim Qirjaqi , Kastriot Caushi


  Permbajtja:
  Ekranizim i romanit me te njejtin titull te Ismail Kadarese. Nentor 1944. Nje skuader partizane, ne te cilen eshte anetare Teuta, merr urdher te ringrene Radio Tiranen. Partizanet mbledhin punonjesit e meparshem te Radio Tiranes dhe intelektuale te ndryshem qe kane qendruar larg gjate kohes se luftes, qe te ndihmojne me transmetimin. Teuta behet folesja e pare per Tiranen e lire.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:15 am