Forum shoqeror


  Nje Gjeneral kapet rob ( 1980 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Nje Gjeneral kapet rob ( 1980 ) Empty Nje Gjeneral kapet rob ( 1980 )

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 17, 2013 6:18 am

  Nje Gjeneral kapet rob ( 1980 ) Nje_gj10

  Rregjia:
  Spartak Pecani

  Skenari:
  Skender Hasko, Nexhati Tafa


  Muzika:
  Aleksander Lalo

  Lozin Aktoret:

  Florenc Skendaj ... Goni
  Enkela Doracaj ... Liria
  Eptan Lohja ... Petriti
  Enrik Gjoka ... Nje femije
  Genc Dautaj ... Gjenerali Bato
  Gent Strazimiri ... Fredi
  Endri Lulo ... Natyralisti


  Permbajtja:
  Nje fshat i bukur bregdetar… ceta vullnetare e fshatit gjate stervitjes ushtarake ndez fantazine e femijeve. Duke imituar te rriturit dhe duke imagjinuar veten ne nje kohe lufte, ata ndahen ne dy grupe dhe nisin nje loje mjaft terheqese. Spikat trimeria e “gjeneral” Batos dhe e Gonit.   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:18 am