Forum shoqeror


  Plumbi prej plasteline (1995)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Plumbi prej plasteline (1995) Empty Plumbi prej plasteline (1995)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 17, 2013 8:32 am  Regjia: Petrit Ruka, Artan Minarolli
  Skenari: Petrit Ruka, Artan Minarolli
  Producent: Albafilm Studio

  Lozin Aktoret:
  Ndriçim Xhepa
  Mehdi Malkaj etj.

  Plumbi prej plasteline (1995) Plumbi10

  Permbajtja:
  Duke paraqitur komeciarlizmin ne art dhe ideologji bota eshte perfshire cdo dite ne vetvrasje. Nje femije i ekspozuar ndaj agresivitetit ne masmedia dhe shoqeri, ndryshon gradualisht nga nje i pafajshem ne nje vrases. Filmi akuzon qe jemi ne vrasesit e vertete, prinderit dhe shoqeria.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:20 am