Forum shoqeror


  Ngjyrat e moshes ( 1990 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ngjyrat e moshes ( 1990 ) Empty Ngjyrat e moshes ( 1990 )

  Mesazh  web-shqip prej Mon Oct 19, 2009 9:06 am



  Regjia: Piro Milkani
  Skenari: Anisa Markaian
  Muzika: Kujtim Prodani

  Lozin Aktoret:
  Anisa Markarian , Keti
  Rajmonda Bulku , Saimira
  Piro Kita , Sokol
  Ariana Qatipi , Lori
  Valentina Xhezo , Meri
  Kastriot Çaushi , Kristaq
  Spiro Duni , Nesti
  Niko Kanxheri , redaktori
  Zehrudin Dokle Flutura Godo Bruno Shllaku Fatbardh Smaja Evis Nallbani Dastin Koreshi Dashnor Zyberi E.Mehmeti F.Rino Z.Begolli K.Kerri C.Denaj B.Ferra I.Shkurti

  Ngjyrat e moshes ( 1990 ) Ngjyra10

  Permbajtja:
  Ndersa maturantet po bejne mbremjen e matures ne turizmin e Tiranes, ne katin e dyte takohen maturantet e shkolles pas njezet vjeteve. Regjisori trajton problemet dhe shqetesimet e dy festive te ngjashme por me breza te ndryshem duke u perpjekur keshtu te portretizoje momente nga jeta ne vitet ’90 ne fund te sistemit komunist.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:53 pm