Forum shoqeror


  Pas vdekjes (1980 )

  prifti
  prifti

  Numri i postimeve : 21
  Join date : 31/10/2009

  Pas vdekjes (1980 ) Empty Pas vdekjes (1980 )

  Mesazh  prifti prej Tue Nov 03, 2009 1:30 pm

  Pas vdekjes (1980 ) 6q9wzt

  Pas vdekjes (1980 ) 2jeodw4
  Pas vdekjes (1980 ) Jrw7d0

  Filmi "Pas vdekjes" prodhim i vitit 1980.
  Regjia: Kujtim Cashku
  Skenari: Nexhati Tafa
  Producent: Shqipëria e re
  Muzika: Sokol Shupo


  Pershkrimi i Filmit:

  Ekranizim i nje nga thesaret e letersise shqipe “Klubi i Selanikut” te Cajupit. Viti 1908. Disa pseudo patriote shqiptare formojne nje klub me pretendimin se punojne per te miren e Shqiperise. Secili nga ta ka nje enderr: te jete i famshem dhe i pavdekshem. Kjo deshire sfilitese per fame dhe pavdekesi eshte vene ne shenjester nepermjet sarkazmes vecanerisht me lojen e Zenelit sherbyesit te Skendo beut.

  Pas vdekjes (1980 ) Checkit  Pas vdekjes (1980 ) Zemer_10SHIKIM TE KENDSHEM
  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Pas vdekjes (1980 ) Empty Re: Pas vdekjes (1980 )

  Mesazh  web-shqip prej Wed Nov 04, 2009 3:08 am

  Faleminderit o mik per kete film,se mbaj mend fare qe kur e kame pare.Besoj se do jete per te qeshur.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:43 am