Forum shoqeror


  Bardhesi ( 1986 )

  prifti
  prifti

  Numri i postimeve : 21
  Join date : 31/10/2009

  Bardhesi ( 1986 ) Empty Bardhesi ( 1986 )

  Mesazh  prifti prej Thu Nov 05, 2009 12:59 am



  Bardhesi ( 1986 ) Bardhesi ( 1986 )

  Skenari: Dhimiter Xhuvani
  Regjia: Besim Kurti
  Muzika: Maksim Shehu    
  Lozin Aktoret: Rabie Hyka , Fane Bita , Perika Gjezi , Benon Lopari etj.  

  Permbajtja:
  Dimri i veshtire i 1985 frymezoi kineastet te realizonin kete film. Dy histori ndjekin linjat e filmit: ajo e nje vajze malesore qe ndjek nje kurs per infermiere ne Tirane dhe ka ngecur atje per shkak te motit te eger, si dhe historine e nje grupi pilotesh qe ndermarrin nje udhetim te pazakonte ne veri per nje dergese te veshtire.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:21 am