Forum shoqeror


  Cuca e Maleve ( 1974 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Cuca e Maleve ( 1974 ) Empty Cuca e Maleve ( 1974 )

  Mesazh  web-shqip prej Sun Nov 29, 2009 12:54 pm

  Cuca e Maleve ( 1974 ) Pdvd0010

  Pershkrimi i Teatrit:
  CUCA E MALEVE
  Dhimiter Anagnosti (1974)

  Gjini, nje malesor i pabindur eshte ckisheruar. Per kete, vajza e tij mbetet e pa pagezuar dhe pa emer. Cuca perkrahet vetem pas luftes nacional clirimtare dhe fillon te punoje ne kurset e para kunder analfabetizmit. Por bandat e fshehura, ku jane mbledhur edhe njerez qe kane ckisheruar te atin, e vrasin.

  Cuca e Maleve ( 1974 ) 11111110
  Cuca e Maleve ( 1974 ) Downlo10
  Cuca e Maleve ( 1974 ) Buton_10


  Cuca e Maleve ( 1974 ) Zemer_10SHIKIM TE KENDSHEM

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:50 pm