Forum shoqeror


  Mengjeze te reja ( 1980 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Mengjeze te reja ( 1980 ) Empty Mengjeze te reja ( 1980 )

  Mesazh  web-shqip prej Mon Aug 17, 2009 12:23 pm

  Mengjeze te reja ( 1980 ) Mengje10

  Prodhim i vitit: 1980
  Rregjia: Muharrem Fejzo
  Skenar: Nasi Lera, kurse komponimin muzikor realizoi
  Muzika: Maksim Shehu.

  Pershkrimi i Filmit:
  Ditët e para pas çlirimit… Agroni dhe Nora dy të rinj partizanë ngarkohen me detyra të rëndësishme në një qytet bregdetar. Së shpejti do të martohen por Nora vuan nga glaukoma. Mjeku që e kuron Epaminonda nuk e ndihmon të kalojë sëmundjen sepse Nora është përfaqësuese e pushtetit popullor.

  Mengjeze te reja ( 1980 ) Checkit  Mengjeze te reja ( 1980 ) Zemer_10SHIKIM TE KENDSHEM
  prifti
  prifti

  Numri i postimeve : 21
  Join date : 31/10/2009

  Mengjeze te reja ( 1980 ) Empty Re: Mengjeze te reja ( 1980 )

  Mesazh  prifti prej Wed Nov 04, 2009 7:24 pm

  thencs

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:39 am