Forum shoqeror


  Trishtimi i zonjes Shnajder (2008)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Trishtimi i zonjes Shnajder (2008) Empty Trishtimi i zonjes Shnajder (2008)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Aug 30, 2009 1:54 am

  [flash=200,200]http://www.albania-fun.com/Filma Shqiptar/Trishtimi i zonjes Shnajder (2008).flv[/flash]

  Trishtimi i zonjes Shnajder (2008) Trishtimi i zonjes Shnajder (2008)

  Regjisor : Eno Milkani, Piro Milkani

  Shkrimtar : Piro Milkani (historia), Radek Sofr

  Data e premieres : 14 Mars 2008 (Shqiperia)

  Lloji: Drama | Romance

  Permbajtja:

  Trishtimi i zonjes Shnajder eshte nje film shqiptar i xhiruar ne vitin 2005 ne Ceki, por i shfaqur ne 2008. eshte nje histori e cila do te priste ne sirtar per shume vjet. Ishte historia e nje te riu, i cili u dashurua ne ceki, por qe prishja e bllokut komunist ne ate kohe e detyroi qe te largohej nga dashuria e tij. Ai ishte pjese e atij kontingjenti me te rinj qe mbartnin te njejten histori mbi supe. Megjithate Pirro Milkani pati mundesine qe te rikthehet dhe te hedhe ne celuloid ate pjese jete, te cilen ai e braktisi pa deshiren e tij. Filmi "Trishtimi i Zonjes Shnajder" eshte i ndertuar mbi elemente autobiografike dhe ne kete realizim, ai po kryen nje udhetim ne te shkuaren e tij dhe po sjell para shikuesve, jo vetem historine e tij personale, por edhe ate te shume bashkemoshatareve te tij shqiptare.

  Lozin Aktoret

  Anna Geislerová ... Mrs. Snajderová
  Nik Xhelilaj ... Lekë Seriani
  Barbora Stepánová ... Innkeeper
  Tomás Töpfer ... Director Piskácek
  Kamil Kollarik ... Artur Zach
  Michele Placido ... Count Sternberk
  Paolo Buglioni ... Mr. Snajder
  Arta Dobroshi ... Ema
  Hanc
  Niko Kanxheri
  Pavlina Karpeles
  Alena Kubalkova
  Michaela Kundelová
  Monika Kvasnicková
  Violeta Manushi
  Petra Novotná
  Bohumil Starý
  Otta Tesar


   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:44 am