Forum shoqeror


  Pesha e kohes ( 1988 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Pesha e kohes ( 1988 ) Empty Pesha e kohes ( 1988 )

  Mesazh  web-shqip prej Sun Aug 30, 2009 9:55 am  Pesha e kohes ( 1988 ) Pesha e kohes (1988)

  Rregjia:
  Rikard Ljarja

  Skenari:
  Rikard Ljarja

  Muzika:
  Zef Coba.

  Lozin Aktoret:

  Todi Llupi , Hajrie Rondo , Kadri Roshi

  Permbajtja:
  Ngjarjet e filmit zhvillohen ne nje fshat ne vitet ’80 ne prag te pensionit te kryetarit. Vasili ka shume merita por deri diku shpirterisht i “burokratizuar”. Kryetari do qe zevendesi t’i ngjaje atij ne karakter dhe ne pikepamje, por planet e tij deshtojne.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:16 am