Forum shoqeror


  Guri i beses ( 1986 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Guri i beses ( 1986 ) Empty Guri i beses ( 1986 )

  Mesazh  web-shqip prej Wed Dec 16, 2009 6:37 am  Regjia: Mark Topallaj
  Skenari: Agim Gjakova
  Producent: Shqiperia e re
  Muzika: Zef Coba

  Lozin Aktoret:
  Shkëlqim Basha
  Sulejman Dibra
  Salvador Gjeçi
  Ndrek Luca
  Ema Ndoja
  Lesh Nikolla
  Aleksandër Pogaçe
  Bruno Shllaku
  Arif Vladi
  Ismet Zusi

  Guri i beses ( 1986 ) Guri_i10

  Pershkrimi i Filmit:

  Perfaqesuesit e huaj te firmes ne minieren e Rubikut vijne nga Tirana dhe Italia per te shtypur revolten e minatoreve te indinjuar. Ata kerkojne ndihmen e shtreses se pasur autoriteteve dhe klerikeve te zones per te arritur qellimet e tyre.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:50 pm