Forum shoqeror


  Yjet e neteve te gjata ( 1973 )

  prifti
  prifti

  Numri i postimeve : 21
  Join date : 31/10/2009

  Yjet e neteve te gjata ( 1973 ) Empty Yjet e neteve te gjata ( 1973 )

  Mesazh  prifti prej Tue Dec 22, 2009 2:23 pm  Yjet e neteve te gjata ( 1973 ) Yjet e neteve te gjata ( 1973 )

  Filmi "Yjet e neteve te gjata" prodhim i vitit 1973.

  Regjisor: Viktor Gjika
  Skenari: Viktor Gjika
  Producent: Shqiperia e re
  Muzika: Kujtim Laro.

  Interpretojne: Tinka Kurti,Sander Prosi,Pandi Raidhi,Dhimiter Orgocka,Llazi Serbo
  Esat Teliti,Jani Skorovoti,Petrika Riza,Kadri Piro etj.

  Permbajtja
  Lufta antifashiste. Tafili djali i nene Pashakos vritet nga fashistet. Pushtuesit te ndihmuar nga spiunet bejne bastisje ne fshatin e Pashakos dhe e therrasin ate dhe djemte e tjere te saj qe te bejne identifikimin e ilegalit por asnje nga familja nuk tregon se Tafili eshte i tyre. Rezistenca e Pashakos vazhdon megjithe raprezaljet qe nuk kane te mbaruar.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:42 am