Forum shoqeror


  Bardh e zi ( 1990 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Bardh e zi ( 1990 ) Empty Bardh e zi ( 1990 )

  Mesazh  web-shqip prej Sat Mar 27, 2010 5:08 pm

  BARDHE E ZI
  Gjergj Xhuvani (1990)

  Nje zyrtar i larte partie dhe nje mjek qe punon ne nje fshat te thelle malor, marrin lajmin e vdekjes se mikut te tyre te femijerise.
  Te dy, vec e vec, nisen per ne varrim. Veshtiresite qe ndeshin gjate rruges, kujtimet e secilit dhe takimi mes tyre, zbulojne karakteret
  dhe transformimet qe kane ndodhur per shkak te psikologjise se tyre, respektivisht ajo e nje karrieristi dhe ajo e nje njeriu qe perpiqet
  te jete me human.

  rapidshare.com Bardhe_ezi.part1.rar.html
  rapidshare.com Bardhe_ezi.part2.rar.html
  rapidshare.com Bardhe_ezi.part3.rar.html
  rapidshare.com Bardhe_ezi.part4.rar.html

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:21 am