Forum shoqeror


  Fundi i nje gjakmarrjeje (1983)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Fundi i nje gjakmarrjeje (1983) Empty Fundi i nje gjakmarrjeje (1983)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Apr 01, 2010 11:27 am  Rregjizor:Rikard Ljarja
  Skenari:Agim Gjakova
  Muzika: Zef Coba

  Fundi i nje gjakmarrjeje (1983) Fundi i nje gjakmarrjeje (1983)

  Lozin Aktoret:
  Reshat Arbana
  Gjon Karma
  Ilia Shyti
  Bruno Shllaku
  Ndrek Shkjezi
  Fatbardh Smaja
  Ndrek Luca
  Nefail Piraniqi
  Sokol Progri
  Elez Kadria
  Llesh Nikolla
  Muhamet Sherri
  Jul Neshati
  Frederik Ndoci
  Lec Bushati
  Vladimir Muzha........Tekniku
  Bilbil Kasemi

  Permbajtja:
  Subjekti trajton realitetin gjate regjimit zogist duke fajesuar pergjegjesit per percarjen e popullit dhe nxitjen e hakmarrjes midis tyre. Dy te rinj, Mazi dhe Dushi, rrjedhin nga dy familje malesore qe jane ne gjak me njera tjetren prej shume kohesh. Njera familje jeton ne malesite e thella dhe tjetra ne qytet.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:40 am