Forum shoqeror


  Nje udhetim i veshtire (1977)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Nje udhetim i veshtire (1977) Empty Nje udhetim i veshtire (1977)

  Mesazh  web-shqip prej Thu May 27, 2010 6:11 am

  Nje udhetim i veshtire (1977)  Rregjia:
  Xhezair Dafa, Petrit Llanaj

  Skenari:
  Bashkim Hoxha, Petrit Llanaj

  Muzika:
  Shaqir Kodra

  Lozin aktoret:
  Demir Hyskja ... usta Miti
  Pandi Siku ... Sokoli
  Sotiraq Cili ... Inxhinieri i ministrise
  Elez Kadrija ... Sekretari i Partise
  Vangjel Heba ... Zevendesministri
  Hysen Bashhysa ... Inxhinier i parkut
  Pavlina Leka ... Vjosa
  Milto Profi ... Llaqi
  Xhemal Sefa ... Mekanik
  Spiro Urumi ... Petro

  Permbajtja:
  Miti, nje punetor i vjeter dhe Sokoli, nje shofer i ri, bejne gjithe perpjeket per te transportuar ne rruge te veshtira qe nga porti i Durresit deri ne nje uzine te rendesishme nje kulle te larte metalike, qe nuk e merr dot asnje tjeter persiper.

  Nje udhetim i veshtire (1977) Nje udhetim i veshtire (1977)

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:43 am