Forum shoqeror


  Femijt e saj (1957)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Femijt e saj (1957) Empty Femijt e saj (1957)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jun 10, 2013 11:39 am

  Femijt e saj (1957) 335ecra
  Femijt e saj (1957) Zogm01

  Rregjizor:
  Hysen Hakani
  Skenari:
  Hysen Hakani

  Lozin Aktoret:
  Marie Logoreci ... Fatimeja
  Xhemal Berisha ... Petriti
  Naim Frasheri ... Mesuesi
  Loro Kovaci ... Beqiri
  Bejtulla Turkeshi ... Halle Remoja
  Esma Agolli ... Nusja
  Pjeter Gjoka ... Doktori
  Vangjeli Pikuli ... Infermierja
  Marika Kallamata ... Fshatare

  Permbajtja:
  Vitet 50-te. Ngjarjet zhvillohen ne nje fshat te thelle malor, ku nje qen i terbuar kafshon djalin e Fatimes. Doktori i fshatit e keshillon Fatimen te vrapoje ne qytet per t’i bere tetanozin, por ajo e con femijen te Remja nje grua qe sheron duke perdorur magjine. Semundja e djalit te vogel perparoi dhe ai vdiq.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:16 am