Forum shoqeror


  Detyre e posacme (1963)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Detyre e posacme (1963) Empty Detyre e posacme (1963)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 19, 2013 7:36 am

  Detyre e posacme (1963) Detyre10


  Rregjizor:
  Kristaq Dhamo

  Skenari:
  Ndrek Luca, Preng Lekunda and Loro Kovaci

  Lozin Aktoret:

  Ndrek Luca ... Tomori
  Preng Lekunda ... Radisti
  Loro Kovaci ... Gjergj Nikolla
  Marie Logoreci ... Lokja
  Aleksander Prosi ... Koloneli Xhon
  Gaqo Spiro ... Kolonel i Sigurimit të Shtetit
  Roza Anagnosti ... Mesuesja
  Gjon Daka ... Anton Murrizi
  Prela Ndrek ... Infermieri
  Seit Boshnjaku ... Diversanti
  Antoneta Fishta
  Skender Plasari
  Lutfi Hoxha
  Elza Kadria
  Fatos Minarolli


  Permbajtja:

  Filmi eshte bazuar ne ngjarje reale te viteve ‘50. Tomorri eshte i infiltruar ne nje grup te agjenturave te huaja. Ai fiton besimin e Zylfiut, Eminese, Ndrek Gjergjit, te lidhur me agjenturat dhe Anton Murrizit qe vjen nga jashte. Keshtu Tomorri zbulon dokumente sekrete, baza dhe mjete komunikimi. Tomorri lufton per te shkaterruar keto agjentura


   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:20 am