Forum shoqeror


  Ligji i dembelit

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ligji i dembelit Empty Ligji i dembelit

  Mesazh  web-shqip prej Thu Aug 21, 2014 6:25 am

  1..Puna eshte lodhje

  2..Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar

  3..Duaje shtratin si veten tende

  4..Pusho diten per te fjetur naten

  5..Nese sheh dike qe po pushon ndihmoje

  6..Mos e be sot punen qe mund ta besh dhe neser.

  7..Ne jete mundohu te besh pak dhe ate pak jepja te ta bejne te tjeret.

  8..Kur te vjene deshira per te punuar ulu dhe prit te te kaloje.

  9..Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

  10..Nese puna eshte shendet rrofte semundja.


  Per te shmangur lodhjen e tepert keshillohet te lexohet
  me ngadale ose me mire te ta lexojne te tjeret.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:43 am