Forum shoqeror


  Mirupafshim(1997)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Mirupafshim(1997) Empty Mirupafshim(1997)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Aug 26, 2010 6:54 pm

  Mirupafshim(1997)

  Mirupafshim(1997) Mirupa10

  regjia dhe skenari :Giorgos Korras, Hristos Voupouras

  aktore:
  Akis Sakellariou, Kadri Roshi, Margarita Xhepa, Myzafer Ziflaj, Armando Dauti, Artan Ago, Sabrie Alimani, Tefta Alimani, Ilir Alimena, Georgia Anesti, Antonis Antoniou, Alim Beqiri, Saimir Berberi, Yannis Christoyannis, Alexis Damianos, Kostoula Diamanti, Vasias Eleftheriadis, Yannis Emmanouil, Kostas Falelakis, Vana Fitsori, Luli Gjergjevica, Kostas Gotsinos, Thanos Grammenos, May Hanna, Kast Hasa, Dimitra Hatoupi, Minas Hatzisavvas, Anila Hodo, Edvin Hyseni, Alboren Jupe, Flamur Kaloshi, Vasilis Kamitsis, Maria Kastani, Anna Kominou, Alexandra Kouri, Despoina Kouvatsou, Grigoris Milonas, Nikos Mimasoglou, Gazmend Mithi, Stavroula Mylona, Sofia Olympiou, Endy Sisi Paks, Giorgos Pantazis, Alexandra Pantelaki, Anastas Papa, Panajot Papathimiu, Eleni Philippa, Rahmonda Resuli, Kliti Roshi, Eleni Roufani, Gentian Saraci, Karafil Shena, Mirieta Shena, Salida Shena, Vasilis Tsaglos, Elidon Valej, Laertis Vasiliou, Roland Vaso, Despoina Volika, Kostas Zafeirakis, Mario Zere
  -------------------------------
  (Eshte nje film greko shqiptar)
  Një profesor me ide të majta njeh tre emigrantë shqiptarë të paligjshëm. Midis tyre ka zhvilluar një miqësi të fortë që rezulton në një konflikt të njeriut të ri me mjedisin e tij. Ai do të këmbëngulë për pikëpamjet e tij, do të përpiqet për të kuptuar problemet e emigrantëve do të vizitojë Shqipërinë dhe shtëpinë e miqve, dhe të përpiqen për t'i ndihmuar ata të qëndrojnë ligjshëm në Greqi.

  kohezgjatja: 01:56:42
  madhesia: 546Mb
  rezolucioni: 320x240


  megaupload.com HMMHB9SK

  avatar
  mhasanki

  Numri i postimeve : 3
  Join date : 23/03/2010

  Mirupafshim(1997) Empty Re: Mirupafshim(1997)

  Mesazh  mhasanki prej Mon Oct 25, 2010 11:45 pm

  Mos ka ndonjeri subtitla. Mesa duket ky film qenka krejt ne greqisht.

   Ora është Tue Jun 18, 2019 3:49 pm