Forum shoqeror


  Ngadhnjim mbi vdekjen (1967)

  Share
  avatar
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ngadhnjim mbi vdekjen (1967)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jul 15, 2013 2:53 am  Regjizor: Gezim Erebara , Piro Milkani
  Operator: Saim Kokona
  Muzika: Feim Ibrahimi

  Lozin Aktoret:
  Eglantina Kume
  Edi Luarasi
  Naim Frasheri
  Rikard Ljarja
  Anton Qesari
  Demir Hyskja
  Pandi Raidhi  Permbajtja:
  Lufta e Dyte Boterore. Shqiperia eshte nen pushtimin nazist. Gjermanet arrijne te kapin dy vajza te reja dhe i torturojne ato per te zbuluar lidhjet me levizjen komuniste. Ne fund ata i ekzekutojne duke i varur ne litar ne mes te qytetit per te trembur dhe terrorizuar popullin. Filmi eshte i bazuar ne ngjarjen reale te dy heroinave Bule Naipi dhe Persefoni Kokedhima.

   Ora është Sat Dec 15, 2018 3:34 am