Forum shoqeror


  Dollia e dasmes sime (1978)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Dollia e dasmes sime (1978) Empty Dollia e dasmes sime (1978)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 05, 2013 4:18 am

  Regjia: Mark Topallaj
  Skenari: Ruzhdi Pulaha
  Muzika: Hajg Zaharjan

  Permbajtja:

  Ekranizim i noveles “Nusja e humbetires”. Bela pergatitet te shkoje nuse ne shtepine e Ganiut te fejuarit te saj qe do te dale partizan ne mal. Ngjarjet zhvillohen gjate udhetimit te karvanit te nuses i cili gjen rruges nje partizan te plagosur. Ganiu ndihmon partizanin dhe e le Belen ne shtepine e tij. Bela vendos te dale partizane qe diten e pare te nuserise.

  Lozin Aktoret:

  Majlinda Gjondede
  Demir Hyskja
  Marie Logoreci
  Margarita Xhepa
  Viktor Zhusti
  Ilia Shyti
  Thimi Filipi

  Dollia e dasmes sime (1978) Filmi_Dollia_e_dasm%C3%ABs_sime1Dollia e dasmes sime (1978) Filmi_Dollia_e_dasm%C3%ABs_sime


   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:44 am