Forum shoqeror


  Shembja e idhujve (1977)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Shembja e idhujve (1977) Empty Shembja e idhujve (1977)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 24, 2013 1:49 pm  Rregjizor:Piro Milkani
  Skenari:Skënder Drini
  Muzika:Feim Ibrahimi

  Lozin Aktoret:
  Llazi Serbo
  Genc Metohu
  Luan Qerimi
  Lazër Filipi
  Serafin Fanku
  Kadri Roshi
  Robert Ndrenika
  Lec Bushati
  Zehrudin Dokle
  Rudina Rjolli
  Fiqirete Basha
  Ferdinand Radi
  Çesk Vuksani
  Lec Bushati
  Guljelm Radoja
  Sali Doçi
  Rudina Rjolli
  Veli Rada

  Shembja e idhujve (1977) Shembj10

  Permbajtja:
  Ekranizim i romanit me te njejtin titull. Mesuesi i fshatit ka perballe nje kryeplak fanatik, priftin Engjell dhe nje kapter policie qe i shkaktojne shume veshtiresi ne punen e tij per edukimin e femijeve. Malesoret e varfer gjenden midis dilemave, pasi ata kane qene te detyruar tu nenshtrohen bestytnive dhe pushtetit te dekompozuar. Kryeplaku dhe kapteri bejne plane per te vrare mesuesin.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:19 am