Forum shoqeror


  Brazdat (1973)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Brazdat (1973) Empty Brazdat (1973)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jun 24, 2013 7:41 am  Rregjizor:Kristaq Dhamo
  Skenari:Dhimitër Xhuvani
  Muzika:

  Lozin Aktoret:

  Elida Topçiu ... Marta
  Pandi Siku ... Ademi
  Astrit Çerma ... Zeneli
  Muhamet Shehu ... Brigadieri
  Sotiraq Bratko ... Skënderi
  Albert Verria ... Babai i Ademit
  Ilia Shyti ... Përgjegjës i ofiçinës
  Suzana Zekthi ... Shpresa
  Besa Imami
  Mihal Stefa
  Arqile Nesho
  Vangjel Myzeqari
  Myqerem Ferra
  L. Lasku
  N. Pogaçe

  Brazdat (1973) Brazda10

  Permbajtja:
  Marta eshte nje vajze e re energjike, e cila fiton simpatine e te gjitheve kur vendos te behet traktoriste. Ne fillim, burri i saj, Ademi, i cili do ta kete Marten shoqe pune dhe do te ngasin te njejtin traktor, e inkurajon kete deshire te Martes. Por me pas familja e re ka probleme, Marta zbulon karakterin e vertete te Ademit, i cili jepet shume pas interesave vetjake.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:17 am