Forum shoqeror


  Krevati i Perandorit (1973)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Krevati i Perandorit (1973) Empty Krevati i Perandorit (1973)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 17, 2013 8:54 am  Regjisor: Endri Keko
  Skenari: Dritëro Agolli, Endri Keko
  Producent: Shqipëria e re
  Muzika: Çesk Zadeja

  Lozin Aktoret:
  Pandi Raidhi në rolin e partizanit Meke

  Krevati i Perandorit (1973) Krevat10

  Permbajtja:
  Filmi bazohet ne poemen me fabul te Dritero Agollit, mbi hyrjen e partizanit Meke diten e pare te clirimit, ne pallatin ku me pare ka jetuar mbreti i ikur dhe me pas njerezit e regjencave pushtuese.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:19 am