Forum shoqeror


  Qyteti me i Ri ne Bote ( 1974 )

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Qyteti me i Ri ne Bote ( 1974 ) Empty Qyteti me i Ri ne Bote ( 1974 )

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jul 02, 2013 10:05 am  Qyteti me i Ri ne Bote ( 1974 ) Qyteti10


  Rregjizor:
  Xhanfize Keko

  Skenari:
  Muharrem Skenderi

  Lozin Aktoret:
  Roza Anagnosti ... Edukatorja
  Ilia Shyti ... Gjyshi
  Alket Mato ... Fatmari
  Saimir Koka ... Boni
  Genc Basha ... Genci
  Aurora Kati ... Valbona
  Qiriako Faniko ,Selma Sotillari ,Mira Bedalli ,Rudina Kajca ,Melpomeni Cobani ,Drita Haxhiraj ,Pavlina Mani ,M. Ibahimi , A. Pasho


  Permbajtja:

  Fatmiri i vogel, prinderit e te cilit kane punuar ne nje kantjer ndertimi, enderron te ndertoje edhe vete nje qytet. Per kete i ndihmon kujdestarja e kopshtit dhe nje punetor qe u sjell te gjithe shokeve te tij vegla pune. Ndertohet keshtu, brenda oborrit te nje kopeshti, qyteti me i ri i botes dhe zbulohen endrrat dhe karakteret feminore.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:40 am