Forum shoqeror


  Malet me blerim mbuluar (1971)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Malet me blerim mbuluar (1971) Empty Malet me blerim mbuluar (1971)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 24, 2013 8:07 am  Rregjia:Dhimiter Anagnosti
  Skenari:Dhimiter Anagnosti
  Muzika: Limoz Disdari


  Lozin Aktoret:

  Yllka Mujo ... Libo Labja
  Timo Flloko ... Kabo Dalipi
  Viktor Zhusti ... Jaho Cani
  Kadri Roshi ... Safa Yameri
  Vangjush Furxhi ... Peliçeli
  Agim Mujo ... Zeneli
  Mevlan Shanaj ... Birç
  Vangjel Heba ... Aliu
  Ferial Meçule ... Gruaja e Safait
  Birçe Hasko
  Bernard Kokalari
  Myqerem Ferra
  Liza Haska
  Niko Kanxheri
  Kristaq Kola

  Malet me blerim mbuluar (1971) Malet_10

  Permbajtja:
  Viti ‘43. Kabo, Jaho si dhe Peliceli, nje mjek Italian dhe Zeneli i vogel, mbajne ne nje vig Lilo Laben, drejt spitalit partizan. Jaho tregon gjate rruges dobesi te vecante per Lilon. Grupi qendron ne shtepine e Safait ne naten e dasmes se te birit, Birces. Dhenderi bashkohet me shoket e rinj. Ne pranveren tjeter, Jaho dhe shoket e tij kthehen per te marre Lilon ne spital, por e gjejne ate me kemben e prere.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:17 am