Forum shoqeror


  Kthimi i ushtrise se vdekur (1989)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Kthimi i ushtrise se vdekur (1989) Empty Kthimi i ushtrise se vdekur (1989)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Jun 30, 2013 10:53 am  Filmi bazon në romanin e Ismail Kadaresë me titullin Gjenerali i ushtrisë së vdekur.

  Regjia: Dhimitër Anagnosti
  Skenari: Dhimitër Anagnosti
  Producent: Shqipëria e re
  Muzika: Gjon Simoni

  Lozin Aktoret:
  Kastriot Ahmetaj
  Roza Anagnosti
  Rajmonda Bulku
  Vasillaq Godo
  Bujar Lako
  Guljelm Radoja
  Liza Vorfi ... Kontesha Dizeta
  Ndriçim Xhepa

  Kthimi i ushtrise se vdekur (1989) Kthimi10

  Permbajtja:
  Ekranizim i romanit te Ismail Kadarese, me te njejtin titull. Nje gjeneral dhe nje prift Italian arrijne ne Shqiperi per te terhequr eshtrat e ushtareve te vrare gjate luftes. Gjenerali me priftin, te porositur nga Beti kerkojne edhe eshtrat e bashkeshortit te saj te vdekur, nje koloneli te njohur dhe zbulojne se ai ka perdhunuar nje vajze te re dhe eshte vrare nga e ema e saj plaka Nice.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:44 am