Forum shoqeror


  Muri i Gjalle (1989)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Muri i Gjalle (1989) Empty Muri i Gjalle (1989)

  Mesazh  web-shqip prej Mon Jul 01, 2013 10:38 am
  Rregjia:
  Muharrem Fejzo
  Skenarist:
  Natasha Lako
  Muzika:
  Zef Coba
  Lozin aktoret:
  Luiza Xhuvani ...
  Ilir Sulejmani ...
  Elvira Diamanti...
  Gezim Rudi ...
  Rajmonda Bulku ...
  Edmond Budina ...
  Vangjel Toce ...
  Lec Bushati ...
  Stavri Shkurti ...
  Ilir Borodani ...

  Permbajtja:
  Filmi bazohet dhe e zhvillon subjektin e nje legjende te njohur te sakrifices ne keshtjellen e Rozafes si nje interpretim i lire i asaj qe njerezit kane ruajtur ne shekuj. Tre vellezer te martuar vendosin te sakrifikojne ne keshtjelle gruan qe do tu shpjere dreken ne menyre qe muri te mos rrezohet perseri ne toke.

  Muri i Gjalle (1989) Muri i Gjalle ( 1989 )

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:19 am