Forum shoqeror


  Koncert ne vitin 1936 (1978)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Koncert ne vitin 1936 (1978) Empty Koncert ne vitin 1936 (1978)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 17, 2013 8:44 am  Rregjizor:Saimir Kumbaro
  Skenarist:Kiço Blushi , Dhimitër Shuteriqi
  Muzika:Limos Dizdari

  Lozin Aktoret:
  Manushaqe Qinami - Donika Prokopi
  Margarita Xhepa - Eleni Jankollari
  Robert Ndrenika - Nënprefekti i Lushnjës
  Bep Shiroka - Xhandar Veseli
  Roland Trebicka - Nesti Benja
  Gjon Karma Kryetari i Bashkise Lushnjes
  Albert Verria - Nuri Beu
  Mirush Kabashi - Toger Shasivari
  Gëzim Kame
  Birçe Hasko - Tellalli
  Nikolla Llambro Shoferi
  Enver Dauti - Berberi
  Ilia Shyti - Mesuesi

  Koncert ne vitin 1936 (1978) Koncer10

  Permbajtja:
  Nje kengetare e re Donika, dhe nje pianiste Eleni, nisin nje turne koncertesh ne qytete te vegjel provinciale duke kaluar me pianon e tyre edhe neper fshatra. Dy artistet e reja takojne shume mikprites midis te cileve popullin e thjeshte dhe autoritetet lokale qe kerkojne te duken oksidentale por qe ne thelb jane te konfrontuar me njeri tjetrin.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:17 am