Forum shoqeror


  I Treti (1978) - Te 4 Serite

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  I Treti (1978) - Te 4 Serite Empty I Treti (1978) - Te 4 Serite

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 17, 2013 6:23 am  I Treti (1978) Seria 1 dhe 2  I treti është një film televiziv me katër pjese, nga 60 minuta secila, prodhim i RTSH

  Regjisor:Albert Minga
  Skenari:Neshat Tozaj
  Muzika:Limos Dizdari
  Operatore:Stefan Gajo dhe Pali Kuke

  Lozin aktoret:

  Reshat Arbana... Tomorri
  Stavri Shkurti... Qazim Beluli
  Llazi Serbo... Bexhet Alushi
  Guljelm Radoja... togeri Kell i CIAs
  Jani Riza... Dalip Mullixhiu
  Minella Borova... Isai
  Albert Verria... Saliu
  Ferdinand Radi... Zano
  Petraq Xhillari... Selmani
  Sander Prosi... shef i zbulimit
  Agim Shuke... Gezimi
  Vangjo Grabocka... cobani i fshatit
  Dhimiter Trajce... Ilia Shkembi
  Pjeter Gjoka... Vasili
  Vangjel Toce... Piro
  Lec Bushati... Sokrati
  Vladimir Saliu... Aliu
  Margarita Xhepa... gruaja e Qazim Belulit
  Vangjo Kosta... gjenerali i CIAs
  Antoneta Papapavli... sekretarja e Vasilit
  Veli Rada... Fetah Mino
  Guri Kamenica...Xhelal Shkoza
  Alfred Kote...djali i Vasilit

  I Treti (1978) - Te 4 Serite I_tret10

  Permbajtja:
  Qazim Beluli nje militant komunist eshte zhdukur. Zbulimi i huaj nepermjet agjenteve te tij njofton se ai eshte arratsiur, ne fakt ate e kane vrare. Filmi i permasave te medha zbulon shakqet e vrasjes se Qazim Belulit


  Edituar për herë të fundit nga web-shqip në Wed Jul 17, 2013 6:28 am, edituar 2 herë gjithsej
  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  I Treti (1978) - Te 4 Serite Empty Re: I Treti (1978) - Te 4 Serite

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 17, 2013 6:24 am  I Treti (1978) Seria 3 dhe 4


   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:21 am