Forum shoqeror


  Tela per Violine (1987)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Tela per Violine (1987) Empty Tela per Violine (1987)

  Mesazh  web-shqip prej Fri Jul 26, 2013 7:55 am  Regjia: Bujar Kapexhiu
  Skenari: Pullumb Kulla
  Producent: Shqipëria e re
  Muzika: Rexhep Hasimi

  Lozin Aktoret:

  Met Bega
  Merkur Bozgo
  Vilson Gjoça
  Anastas Kristofori
  Pavlina Mani
  Andon Qesari
  Agim Qirjaqi
  Ilia Shyti

  Tela per Violine (1987) Tela per Violine (1987)

  Permbajtja:

  Andoni, nje violinist i ri po studion seriozisht per konkursin e pranimit ne Akademine e Arteve te Bukura. Por Kozmai, i ati i cili mendon se i biri nuk mund ta fitoje konkursin pa nderhyrje, leshon alarmin dhe mobilizon te gjithe miqte dhe te afermit. Muco, kryetari i komisionit nuk eshte ne gjendje te gjykoje me mendje te kthjellet dhe e shfryn te gjithe zemerimin tek violinisti i ri i talentuar.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:22 am