Forum shoqeror


  Fushe e blerte,fushe e kuqe (1984)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Fushe e blerte,fushe e kuqe (1984) Empty Fushe e blerte,fushe e kuqe (1984)

  Mesazh  web-shqip prej Sun Oct 18, 2009 2:03 am  Regjia: Gëzim Erebara
  Skenari: S. Këlliçi, G. Erebara
  Muzika: Aleksandër Lalo

  Lozin Aktoret:
  Alfred Bualoti
  Xhevdet Ferri
  Demir Hyskja
  Bep Shiroka
  Shpëtim Shmili
  Pandi Siku
  Xhemil Tagani

  Fushe e blerte,fushe e kuqe (1984) Fushe_10


  Permbajtja:
  Lufta e Dyte Boterore… Rinia antifashiste terhoqi masa te gjera te popullit ne fushat e futbollit duke i kthyer ndeshjet sportive ne manifestime kunder pushtuesve. Te tilla ishin edhe ndeshjet e futbollit midis skuadres amatore “Shprefeja” dhe skuadres fashiste. Lojtaret shqiptare dhe fansat e tyre perleshen me fashistet dhe e kthejne fushen e blerte ne nje fushe beteje.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:39 am