Forum shoqeror


  Ilegalet (1976)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ilegalet (1976) Empty Ilegalet (1976)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jun 13, 2013 5:18 am  Ilegalet (1976) Ilegal10

  Rregjia:Rikard Ljarja, Saimir Kumbaro
  Skenari:Abaz Hoxha, Peci Dado
  Lozin aktoret:
  Stavri Shkurti, Astrit Cerma, Rikard Ljarja, Mimoza Cika etj.

  Permbajtja:
  Levizja Antifashiste ne qytet ka marre perpjestime te medha. Nderkohe nje emisar i SIM-it (zbulimi informativ i ushtrise Italiane) nen petkun e inxhinier Tostit kerkon te depertoje ne radhet e njesiteve guerile. Por vigjelenca dhe largpamesia e komunisteve si Besimi e Milo, ben qe veglat e SIM-it te japin llogari per krimet e bera.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:42 am