Forum shoqeror


  Ne vinim nga lufta (1979)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Ne vinim nga lufta (1979) Empty Ne vinim nga lufta (1979)

  Mesazh  web-shqip prej Tue Jun 25, 2013 8:10 am  Regjia: Spartak Pecani
  Skenari: Vladimir Meçaj
  Muzika: Shaqir Kodra

  Lozin Aktoret:
  Dhimitër Pecani ... Arifi
  Pandi Raidhi ... Dulia
  Muhamet Shehu ... Malo
  Vangjel Heba ... Andoni
  Ilia Shyti ... Abdyli
  Tinka Kurti ... Arshia
  Vangjo Kosta ... doktor Halimi
  Liza Vorfi ... Maria
  Mirush Kabashi ... Stiliani -- piktori
  Mimoza Topalli ... Zana
  Dhimitër Trajçe ... Muharrem Binoku
  Lec Vuksani ... Xhevdeti
  Ndrek Shkjezi ... Nikollaqi
  Zija Grapshi ... Ali Qato
  Enver Dauti ... Saliu

  Ne vinim nga lufta (1979) Ne_vin10

  Permbajtja:
  Borgjezet po bien, atyre u eshte vene te pagujne detyrimisht taksen e luftes. Prona private u shtetezua gjeresisht. Gjate ketyre ngjarjeve te pasluftes zbulohet puna e fshehte e nje specialisti llogaritar, Abdyli, i cili ndihmon borgjezet e shpronesuar dhe bashkepunetoret e fashizmit. Ai thirret per te dhene llogari.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:17 am