Forum shoqeror


  Kemishet me dylle (1987)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Kemishet me dylle (1987) Empty Kemishet me dylle (1987)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jun 26, 2013 5:04 am  Rregjizor:Besim Kurti
  Skenarist:Gaqo Bushaka

  Lozin aktoret:
  Zef Bushati
  Artur Gorishti
  Piro Malaveci
  Ahmet Pasha
  Spiro Petromilo
  Ndrek Shkjezi
  Ilia Shyti
  Pandi Siku

  Kemishet me dylle (1987) Kemish10

  Permbajtja:
  Periudha e rilindjes Shqiptare. Jano Zefi eshte kryetari i nje cete komitesh qe ka humbur dy njerezit me te dashur, gruan dhe femijen. Pas kesaj humbje te madhe ai gjendet ne udhekryq: te vazhdoje apo ta braktise rezistencen e armatosur? Njihemi me boten e gjere te Janos i cili mbron femijet qe ushtria turke i ka marre si ushtare.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:39 am