Forum shoqeror


  Gezhoja e Vjeter (1980)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Gezhoja e Vjeter (1980) Empty Gezhoja e Vjeter (1980)

  Mesazh  web-shqip prej Thu Jul 04, 2013 7:01 am  Regjia: Saimir Kumbaro
  Skenari: Neshat Tozaj
  Producent: Shqipëria e re
  Muzika: Aleksander Lalo

  Lozin Aktoret:
  Viktor Zhusti...Pandi Mylla
  Sotiraq Bratko...Kujtimi
  Guiljem Radoja...Servet Saraci
  Mirush Kabashi...Bakia
  Adem Gjyzeli...Xhelal Bregu
  Vangjush Furrxhi...Thanasi
  Behije Cela...sportelistja e hotelit
  Ilia Shyti...babai i Servetit
  Violeta Dede...Miranda, e fejuara e Servetit
  Gjergji Melo...Fatmiri
  Jetmira Dusha...Deshira Kado
  Tonin Ujka...shef Zeneli
  Ali Bega...Josifi
  Paskualina Gruda...Arta
  Rrok Dajci...drejtori i ndermarrjes ku punon Pandi
  Manushaqe Qenani...mamaja e Servetit
  Binok Hatibi...sekretari i partise
  Ramadan Tafili...'teze" Lefta

  Gezhoja e Vjeter (1980) Gezhoj10

  Permbajtja:
  Serveti eshte shok i Pandit. Ky i fundit eshte rekrutuar nga agjentet e huaj te kunderspiunazhit per te kerkuar informacione ne lidhje me nje uzine ushtarake ku punon shoku i tij Serveti. Per te arritur qellimet e tij, Pandi e kercenon Servetin i cili ka plagosur aksidentalisht nje shok te tijin gjate sherbimit ushtarak. Serveti refuzon t’i sherbeje Pandit dhe vritet nga ai.

   Ora është Sun Jun 16, 2019 5:44 am