Forum shoqeror


  Mengjese te reja (1980)

  web-shqip
  web-shqip
  Admin

  Numri i postimeve : 1581
  Join date : 17/08/2009
  Age : 50
  Location : Greqi

  Mengjese te reja (1980) Empty Mengjese te reja (1980)

  Mesazh  web-shqip prej Wed Jul 24, 2013 8:19 am  Rregjia:Muharrem Fejzo
  Skenari:Nasi Lera
  Muzika:Maksim Shehu

  Lozin Aktoret:
  Kastriot Çaushi ... komisar Agroni
  Jetmira Dusha ... Nora
  Marta Burda ... Nëna
  Leonidha Heba ... Selimi, kryetari i këshillit
  Tinka Kurti ... Shërdëtorja e doktorit
  Aleksandër Pogaçe ... Doktori
  Antoneta Fishta ... gruaja e Ligorit
  Filika Ujka ... Gruaja e doktorit
  Lec Bushati ... tregtari Ligor
  Spiro Urumi ... zoti Mamam

  Mengjese te reja (1980) Mengje10

  Permbajtja:

  Ditet e para pas clirimit… Agroni dhe Nora, dy te rinj partizane, ngarkohen me detyra te rendesishme ne nje qytet bregdetar. Se shpejti do te martohen por Nora vuan nga glaukoma. Mjeku qe e kuron, Epaminonda, nuk e ndihmon te kaloje semundjen, sepse Nora eshte perfaqesuese e pushtetit popullor.

   Ora është Thu Jun 20, 2019 6:16 am